• Aktualności
 • PołoĹźenie
 • Historia
 • Galeria
 • Kontakt
 • Archiwum
 • XIII Stół Wielkanocny

  XIII Stół Wielkanocny, który odbył się 13 marca 2016 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubrzy, okazał się szczęśliwy dla wszystkich. Widać, że trzynastka nie taka straszna :). Tegoroczna edycja konkursu kulinarnego była wyjątkowa, tak bogatych stołów i wyrównanego poziomu organizatorzy nie pamiętają. Rozstrzygnięcie konkursu było zaskakujące i jednocześnie satysfakcjonujące wszystkich, przyznano szesnaście równorzędnych pierwszych miejsc!

  Pomysłowością, estetyczną aranżacją stołów i przede wszystkim przepysznymi daniami wykazali się wszyscy uczestnicy konkursu. Warto jest więc ich wszystkich wymienić. W imprezie organizowanej przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubrzy brały udział gospodynie z następujących wsi:

  Skrzypiec (Gmina Lubrza),
  Chrzelice (Gmina Biała),
  Dívčí Hrad (Czechy),
  Dytmarów (Gmina Lubrza),
  Hlinka (Czechy),
  Krzyżkowice (Gmina Lubrza),
  Laskowice (Gmina Lubrza),
  Lubrza (Gmina Lubrza),
  Nowy Browiniec (Gmina Lubrza),
  Osoblaha (Czechy),
  Racławice Śląskie (Gmina Głogówek),
  Radostynia (Gmina Biała),
  Słoków (Gmina Lubrza),
  Stare Kotkowice (Gmina Głogówek),
  Szybowice (Gmina Prudnik),
  Trzebina (Gmina Lubrza).

  Nagrody wszystkim delegacjom wręczyli: Pani Renata Wojas - kierownik Działu Wiejskiego Gospodarstwa Domowego i Agroturystyki przy Opolskim Oddziale Doradztwa Rolniczego, Starosta Prudnicki Radosław Roszkowski oraz Wójt Gminy Lubrza Mariusz Kozaczek. Imprezę animował Marian Gul, dyrektor GOK w Lubrzy.

  Szczególne podziękowania należą się reprezentantom Skrzypca: Joannie Cibis, Małgorzacie Dyndor, Eugenii Janickiej, Marcie Mikołajczyk, Mariannie Orszulak, Stanisławie Szczurek, Elżbiecie Wiśniewskiej oraz Bernardowi Cibis, Markowi Mikołajczykowi i Józefowi Piechocie. Wszystkim gratulujemy!
  Dodano: 13 marca 2016 r.


  [Rozmiar: 166820 bajtów

  Wszelkie prawa zastrzeĹźone.
  2012-2021
  Projekt i wykonanie: MW - numbat.